«ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»
Новицький О.М. вчитель «Захисту
Вітчизни» Опришківської ЗШ І-ІІІ ступенів Глобинського району
Методична розробка уроку для учнів 11-го класу
Тема:
Розміщення
військовослужбовців, обов’язки та дії днювального роти
Мета уроку:
Ознайомити учнів з організацією життя
військовослужбовців. Навчити практичним діям, під час виконання своїх
обов'язків, днювального по роті. Формувати високу
пильність, необхідну при виконанні обов'язків днювального.
Навчальні питання
1. Розміщення, життя та побут військовослужбовців. Приміщення роти. Умови досягнення внутрішнього порядку.
2.Дії чергового днювального за різних обставин.
Час: 45хв.
Місце:
кабінет ЗВ.
Метод: розповідь, показ та практичне
тренування.
Матеріальне забезпечення:
Статут внутрішньої служби ЗС України.
Обладнання місця днювального по роті: плакати, пов'язка
днювального та чергового по роті, макет багнета.
Порядок проведення:
І. Вступна частина: 10 хв.
Шикування. Командир відділення проводе шикування і після
того, подавши команду "Відділення рівняйсь!
Струнко! Рівняння па середину!", підходить до мене і доповідає про готовність підрозділу до проведення заняття. Після
прийому рапорту командира відділення я приступаю до
тренування в удосконаленні одиночних стройових
прийомів За планом уроку, на це відводиться 5хв. Темою стройового
тренажу я вибрав комплексне відпрацювання прийому виходу зі строю, підхід до начальника, та повернення до строю в складі всього відділення. Для цього відділення потрібно перешикувати в одну шеренгу і розімкнути з інтервалом в два кроки. Відпрацювання поставленого питання проходить на 10 рахунків. Після першого виконання прийому, вказую на
неточність учнів, акцентую , на що необхідно звернути
увагу і подаю команду на повторне виконання
стройового прийому .Після цього підводжу підсумки стройового
тренажу, вказуючи, які оцінки отримали учні. По команді, учні заходять до кабінету, де на протязі 5хв.я проводжу перевірку раніше
вивченого матеріалу по слідуючим питанням:
1 .Для чого призначається добовий наряд роти?
2.Чим озброюється добовий наряд роти?
3. Кому підкоряється днювальний по роті,
за що він відповідає?
4.Які обов'язки днювального вільної зміни?
5.Обов'язки чергового по роті.
Учні відповідають на поставлені питания, виходячи до місця, де виставлено оснащення поста
днювального.
ІІ.
Основна частина (30) Доводжу до учнів тему
уроку і мету уроку.
Перше питання поставленої теми проводжу у вигляді бесіди, розповідаючи
учням про основні положення:
І. Розміщення, життя та побут
військовослужбовців підрозділу 10хв.
Солдати і сержанти строкової служби розміщуються у казармах. Для розміщення
роти в казармах передбачаються такі приміщення:
1 .Спальне приміщення.
2.Народознавча
світлиця.
3.Кабінет командира роти.
4.Кімната підготовки до занять
5.Кімната підготовки
сержантів до занять.
6.Кімната для
збереження зброї.
7.Кімната /місце/ для
чищення зброї.
8.Кімната для
побутового обслуговування.
9.Кімната для
зберігання майна роти та особистих речей військовослужбовців.
10.Кімната /місце/ для
занять фізичними вправами.
11. Кімната для вмивання.
12.Сушарня для
просушування обмундирування та взуття.
13.Кімната
/місце/ для куріння і чищення взуття.
14. Душова.
15.Туалет.
Розповідаю про норми та правила, щодо деяких приміщень казарми, про порядок
їх утримання. Особливо детально зупиняюсь па кімнаті для збереження зброї.
Доводжу до учнів інформацію, що знаходиться в цій кімнаті, давши змогу юнакам
записати основне в конспект. Акцентую увагу на тому, що ця кімната є основним
об'єктом погляду днювального, тому і знаходиться в безпосередній близькості з
місцем, де днювальний виконує свої обов'язки.
Давши характеристику приміщень та ознайомивши учнів з побутом військовослужбовців,
я підводжу підсумки першого питання:
1. Перерахувати
приміщення роти.
2. Що
знаходиться в кімнаті для збереження зброї ?
3.
В кого знаходяться ключі від ставниць зі
зброєю та віл ящиків з боєприпасами. Питання стосовно провітрювання приміщень
та їх освітлення задаю додому для самостійного вивчення.
2. Практичні дії
днювального за різних обставин 20 хв.
Друге питання теми відпрацьовується практично. Па початку цієї частини
уроку роз'яснюю учням, що інтереси бойової готовності підрозділу і отримання
твердого статутного порядку потребують твердих знань і відпрацьованих до автоматизму
навичок дій всіх осіб добового наряду, в тому числі днювального по роті. В
армійському житті може бути дуже складна обстановка, коли від осіб добового
наряду потрібно буде творче застосування знань статутів, рішимість і
кмітливість. Глибокі знання статутів, можливість творчо застосовувати їх вимоги
ви отримаєте в ході повсякденної служби в лавах Збройних Сил України, а на
сьогоднішньому занятті перед нами стоїть
більш скромне завдання навчитись практично виконувати обов'язки днювального по роті в простій
обстановці, правильно діяти по заздалегідь розробленим ввідним.
Потім розподіляю учнів па три
навчальні групи, призначаючи в кожній групі чергового по роті, які одягають
відповідні пов'язки, і днювальних. На кожне учбове місце
роздаю плакати з занесеними туди ввідними діями днювального за різних обставин і даю 5хв на повторення цього матеріалу. Учні самостійно вивчають
ввідні ситуації і правила дій в цих ситуаціях, відповідно статуту, Наприклад: Ввідна: вночі із спального приміщення роти рядовий Іванов вийшов без
обмундирування і направився до виходу з казарми. Дія днювального: Подає команду
Товаришу Іванов, поверніться, одягніть обмундирування, а потім виходьте".
Далі приступаємо до практичного
закріплення цього питання. Для цього на столі в чиї еля я розкладаю 10-11 ввідних, записаних на картках по типу екзаменаційних білетів. Викликаю до
столу днювальних, по одному з кожного стовпця. Учні, підходячи, витягують собі
ввідну і починають практично її відтворювати, займаючи місце днювального. Якщо
в ввідні необхідно викликати чергового по роті, днювальний
викликає чергового своєї групи, а якщо необхідно відпрацювати елемент з
прибуттям в роту офіцерів, в цьому випадку роль виконує керівник заняття.
Таким чином практичні дії виконують
всі учні. Після кожної практичної ситуації, я даю завдання
юнакам самим оцінити правильність дій своїх товаришів. Якщо
дії днювального чіткі і правильні, йому я вручаю зелений жетон, який символізує, що в актив цієї групи зараховується вища оцінка. Якщо дії
викопані не зовсім чітко з деякими порушеннями положень статуту -
вручається жовтий жетон, який приносить в
актив групи середній бал. Якщо дії днювальний виконав не правильно, з грубими порушеннями статей Статуту
Внутрішньої служби, то в актив днювального і його групи зараховуються нижча
оцінка, що символізується чорним жетоном.
Коли всі учні відпрацюють практично
запропоновані ввідні, я підводжу підсумки, виставляючи загальну оцінку всьому
добовому наряду і конкретно кожному днювальному.
Загальна оцінка групи виставляється
за такою схемою: Якщо днювальні отримали 3 зелені жетони - це відповідає 4-му ступеню компетентності.
2 зелені жетони - 1 жовтий жетон
1 зелений 2 жовтих 3-му ступеню компетентності
3 жовтих
2 зелених, 1 чорний
1 зелений,
2чорних 2-му ступеню компетентності
3 жовтих
2 чорних
1 жовтий 1-му ступеню компетентності
3 чорних
Після виставлення загальних і індивідуальних оцінок, я
даю команду учням, які виступали в ролі чергових по роті здати планшети з
ввідними і зняти нарукавні пов'язки.
III. Заключна
частина 5 хв.
В заключній частині заняття я ще раз нагадую учням, яке велике значення для
внутрішньої служби має добовий наряд роти, яка відповідальність лягає на
кожного військовослужбовця, що несе цю службу. Ще раз визначаю кращих учнів,
які відзначились при виконанні практичних дій, а тим юнакам, які допустили
неточності і помилки вказую на те, що вже з сьогоднішнього дня вони повинні
більш серйозно відноситись до вивчення положень Статутів .Ці знання їм потрібні
не тільки тоді, коли вони потраплять до лав Збройних Сил, а також нерідко
допоможуть V в цивільному житті.
Отримані оцінки виставляю до журналу.
Задаю домашнє завдання: підручник ДПЮ, стор.75-85.
Законспектувати питання: "Провітрювання приміщень, розподіл часу і
повсякденний порядок в військовій частиш".
Після цього командир відділення подає
команду: "Встати! Струнко!" Я прощаюся з учнями, подаючи команду:
"Вільно! Кінець занят і я".
Конспект уроку
для учнів 11 класу.
Тема: Стройові прийоми зі зброєю.
Мета: 1.Ознайомити учнів з виконанням стройових прийомів зі зброєю.
2.
Виховувати в учнів
дисциплінованість.
3.
Удосконалювати виконання
стройових прийомів і рухів без зброї.
Метод: Показ на тренування.
Навчальні питання: 1.Стройова стійка з автоматом.
2.Вивчення прийомів «Автомат на груди!», «На
ремінь!».
3.Вивчення прийому «Зброю за спину!».
4.Виконання прийомів «Відділення, покласти зброю!», «Відділення, до зброї!», «За зброю!»
Час: 45 хвилин.
Місце: Стройовий майданчик.
Матеріальне
забезпечення: Навчальні автомати з ременями.
Порядок проведення занять та методичні
вказівки
Вступна частина: 10 хвилин
1. Шикування, здача рапорту, привітання, перевірити наявність, зовнішній вигляд та готовність
учнів до занять.
2. Провести стройовий тренаж : а) перевірити знання
учнями елементів сірою; б) вихід зі сірою, підхід до
начальника, постановка в стрій; в) повороти на місці; г) рух
стройовим кроком, повороти в русі; д) віддання військової честі в русі.
3. Повідомляю
тему, навчальні питання та мету уроку.
Основна
частина : 32 хвилини
1. Показую стройову
стійку з АК і відмічаю, що вона приймається таким же чином, як і без зброї.
Пояснюю що:
- у положенні
«на ремінь» автомат беруть при шикуваннях, на марші у пішому строю,
вартові на посту;
- у положенні «на груди» автомат носять, коли йдуть
урочистим маршем, вартові
почесної варти;
- у положений «за спину» автомат
носять на марші в пішому строю або коли працюють обома руками (напр. При гасінні пожежі ...)
2. Приступаю до
вивчення прийомів «Автомат на груди!», «На ремінь!».
Автомат «на груди» із положення «на ремінь» береться за
три прийоми.
Показую порядок виконання прийому в цілому і окремо, а
потім переходжу до вивчення його по розділах за командою «Автомат на - груди, по розділах, роби - РАЗ, роби - ДВА, роби - ТРИ!».
Звертаю особливу увагу на те, щоб учні, корпус не
згинали, дотримуючи правил -стройового
положення і не відсували автомат від корпусу.
Після роздільного вивчення прийому з автоматом «на груди»
пропоную одразу перейти до вивчення прийому «на ремінь», а потім розпочати
тренування у виконанні обох прийомів одночасно.
Автомат з положення «на груди» береться на ремінь, за три
прийоми за командою «На ремінь!!». Для цього подається команда «Автомат на
ремінь! по розділах: роби - РАЗ, роби -ДВА, роби - ГРИ».
Під час виконання дії за командою «роби -ТРИ» стежу за правильним закиданням
автомата лівою рукою за плече.
Після вивчення прийомів окремо переходжу до тренування
в цілому, домагаючись правильного і
чіткого виконання. Виставляю оцінки.
3. Вивчення прийому «Зброю за спину» розпочинаю
відпрацюванням по елементах, а потім в цілому. Спочатку показую сам, одночасно
пояснюючи свої дії. Для вивчення прийому подаю команду: «Зброю за - спину, по розділах, роби-РАЗ,
роби-ДВА».
Після вивчення прийому «Зброю за спину» за два заходи
відразу переходжу до вивчення прийому «на ремінь», а потім до тренування обох
прийомів одночасно.
Зауважую, що потрібно для переведення автомата з
положення «на ремінь».
4. Виконання прийомів «Відділенім, покласти - ЗБРОЮ!», «Відділення - до ЗБРОЇ!», «За ЗБРОЮ!».
Перед виконанням пояснюю, що зброя кладеться на землю і береться з землі за
командою і самостійно без команди, коли потрібно виконувати дії без зброї
одному.
Потім показую, як виконується прийом в цілому з поясненням.
Вивчення прийому починається за командою «Покласти - ЗБРОЮ!, по розділах, роби - РАЗ, роби - ДВА, роби - ТРИ».
Після вивчення прийому по розділах приступаю до. вивчення прийомів «До
зброї», «За. зброю».
Під час вивчення першого прийому домагаюсь, щоб учні швидко займали своє
місце біля зброї.
Вивчення команди «За зброєю!», проводжу окремо за три заходи.
Після вивчення вправи по розділах треную учнів виконувати її в цілому.
Закінчивши відпрацювання прийомів окремо, переходжу до
тренування учнів у виконанні команд.
«Покласти ЗБРОЮ!», «До ЗБРОЇ!», «За ЗБРОЮ!» разом.
Заключна частина: 3 хв.
Відмічаю помилки, які мали місце, повідомляю домашнє
завдання: стор. 104-107. Рух до
сховища, здача майна.

уроку
з прикладної фізичної
підготовки для юнаків 11 класу
Тема: Гімнастика.
Мета: розвиток
основних фізичних якостей юнаків.
Заняття: 5 (практичне).
Навчальна
тема: розвиток спритності, фізичної сили та координації
рухів;виховання сміливості та рішучості.
Час: 45 хвилин.
Місце проведення: спортивний
зал.
Матеріальне
забезпечення: перекладина, бруси, гімнастичний козел,
гімнастичні мати.
Форма одягу: спортивна.
Хід заняття:
№ п/п
|
Зміст уроку
|
Час, дозування хв.
|
Організаційно-методичні вказівки
|
1
|
2
|
3
|
4
|
Підготовча частина
|
12 хв
|
||
1.
|
Шикування. Рапорт,
повідомлен ня теми і навчальних завдань.
|
2хв
|
Відділення вишикуване в одну шеренгу. Огляд зовнішнього вигляду.
|
2
|
Стройові прийоми:« Ліво-РУЧ!», «Право-РУЧ!»,
«Кру-ГОМ!».Ходьба по периметру з поворотом наліво через 4 кроки.
|
2хв
|
Стежити за чітким виконанням поворотів.
|
3.
|
Вправи з ходьби:
- на носках з
поступовим підніманням рук догори;
- з випадами і поворотами тулуба
вліво, вправо.
|
2хв
|
Відділення рухається в колону по одному по периметру спортивного залу.
|
4.
|
Вправи з бігу: - приставними кроками лівим /правим/
боком; - з високим
підніманням стегна; - з
прискоренням по сигналу.
|
2 хв
|
Відділення рухається в колону по одному. Прискорення виконується на 10-
|
![]() |
Загальнорозвиваючі
вправи на місці:
- кругові рухи
головою вправо /вліво/
- піднімання рук
вперед і вгору, опускання до плечей і вниз;
- уривчасті рухи
перед грудьми і в боки;
- нахили до лівої і
правої ноги;
- переходи в упор
лежачи з упору присівши і навпаки;
- стрибки
прогнувшись в положення «доскоку»;
- виконання другого
комплексу вільних вправ на 16 рахунків.
|
4хв
|
1 Відділення шикується в дві
шеренги з
інтервалом і дистанцією 2 кроки. Загальнорозвиваючі
вправи виконуються в послідовності від голови до ніг для всіх груп м'язів.
Вправи виконуються за чотири заходи. В кінці виконання кожної вправи замість
відліку "чотири" подається команда "Стій!". Вправи
виконуються в дзеркальному відображенні
|
Основна
частина
|
30 хв
|
||
1.
|
Навчальне місце № 1. Підйом переворотом
на перекладині -тренування.
|
8хв
|
Виконувати в двох, допомагаючи один одному.
|
2.
|
Навчальне місце №2. Згинання і
розгинання рук на брусах в розмахуванні - тренування.
|
8хв
|
Виконувати одночасно на кінцях жердин обличчям один до
одного.
|
3.
|
Навчальне місце №3. Стрибки (зігнувши
ноги) через «козла» (висота
Підготовчі вправи: - стрибок з
місця, зігнувши ноги, на «козла»; - відштовхуватися ногами від «козла»
вперед-вгору з прогином; - стрибок, зігнувши ноги, через «козла» з поступовим
відсуванням містка до відповідної позначки.
|
8хв
|
Виконати по 6 стрибків із завданням обов'язкового виконання.
Виконувати потоком по команді для кожного учня "Вперед!
".Повертатися з лівого боку до "козла" прискореним кроком .
|
4.
|
Естафета:
Дві команди одночасно виконують вправи: підтягнутись три рази, пробігти
10м. і зробити перекид вперед; пробігти 5м. і стибком вийти в упор на руках
на брусах і пройти по жердинах, зіскочити, пробігти 1 Ом. і пролізти під
"козлом", пробігти 10м. і передати естафету слідуючому.
|
6 хв
|
Відділення
поділити на дві команди. Учні команди, яка програла, везуть на своїх плечах
учнів-переможців по периметру спортивного залу.
|
Заключна частина
|
3
хв
|
Відділення в колону по одному.
|
|
1.
2.
3.
|
Ходьба, вправи в русі з глибоким диханням і
для розслаблення м'язів. Підведення підсумків уроку. Організований вихід із
залу.
|
2 хв.
1 хв.
|
Відділення шикується в дві шеренги. Вихід в
колону.
|
Урок
розробив : Новицький Олександр Михайлович
Засоби індивідуального захисту органів дихання.
Запитання
для перевірки домашнього завдання.
2.Назвати завдання ЦЗ.
Засоби індивідуального захисту
Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) використовуються
для захисту людини від отруйних речовин, сильнодіючих отрут,
радіоактивних речовин і бактеріологічних засобів і за своїм призначенням
діляться на засоби захисту органів дихання та засоби захисту шкіри.
Засоби
індивідуального захисту органів дихання
Найпростіші засоби захисту органів дихання — протипилова
тканинна маска і ватно-марлева пов'язка. Вони захищають
органи дихання від радіоактивного пилу і деяких видів бактеріологічних
засобів, але непридатні для захисту від отруйних речовин.
Протипилова тканинна
маска складається з корпусу і кріплення.
·
Корпус маски шиють із
4—5 шарів тканини.
·
Зовнішні шари роблять
із тканини без ворсу, а внутрішні — для кращої фільтрації — з ворсом.
·
Кріпленням служать
смужки тканини, пришиті збоку корпуса.
Маски виготовляються семи розмірів,
відповідно до висоти обличчя:
·
до 80 мм — перший
розмір,
·
80-90 мм — другий,
·
91-100 мм — третій,
·
101-110 мм —
четвертий,
·
111-120 мм — п'ятий,
·
121-130 мм — шостий,
·
131 мм і більше —
сьомий розмір.
Готову маску перевіряють і приміряють. Розкрій виконують
за викройками або лекалами, при цьому обов'язково роблять припуски на
шов приблизно в 1 см. Викройку (лекало) накладають на шматок тканини
вздовж дольової нитки.
Ватно-марлева пов'язка виготовляється
із шматка марлі розміром 100 X 50 см.
Його розстеляють на столі, посередині на площі
30 X 20 см кладуть шар вати завтовшки 1-2 см (якщо немає вати, то її
замінюють марлею в 5-6 шарів). Вільний край марлі по довжині загинають з обох
боків на вату, а на кінцях роблять розрізи (30-35 см).
Пов'язка повинна добре закривати ніс і рот, тому верхній
її край має бути на рівні очей, а нижній — заходити за підборіддя. Нижні кінці
зав'язують на тім'ї, верхні — на потилиці. Для захисту очей необхідно надіти
спеціальні окуляри, які щільно прилягають до обличчя.
Респіратори застосовують
для захисту органів дихання від радіоактивного і ґрунтового пилу. Найбільш
поширені респіратори Р-2 і НШ-1 ( « Пелюсток » ).
Респіратор Р-2 складається із
фільтрувальної напівмаски з наголовником. Напівмаска має
два клапани вдиху і один — видиху. У клапана видиху є запобіжний екран.
Зовнішня частина напівмаски виготовлена з поліуретанового пінопласту зеленого
кольору, а внутрішня — з тонкої повітронепроникної плівки, до якої вмонтовано
два клапани вдиху. Між поліуретаном і плівкою є фільтр із полімерних волокон.
Респіратор має носовий затискач, щоб притиснути напівмаску до перенісся.
Принцип дії респіратора ґрунтується
на тому, що при вдиханні повітря послідовно проходить крізь фільтрувальний
поліуретановий шар маски, де очищається від грубодисперсного пилу, потім крізь
фільтрувальний полімерний волокнистий матеріал, де очищається від
тонко-дисперсного пилу. Очищене повітря крізь клапани вдиху потрапляє у
підмасковий простір та в органи дихання. При видиханні повітря з підмаскового
простору виходить через клапан видиху.
Респіратори Р-2 виготовляються трьох розмірів відповідно
до висоти обличчя:
·
99-109 мм — перший
розмір,
·
109-110 мм — другий
розмір,
·
понад 110 мм —
третій розмір.
Зберігаються респіратори у запаяному поліетиленовому
пакеті. Щоб підігнати респіратор Р-2 до свого обличчя, треба перевірити його
справність, надіти напівмаску на обличчя так, щоб підборіддя і ніс були
всередині, одна тасьма наголовника, що не розтягується, була б на тім'ї голови,
а друга — на потилиці; за допомогою пряжок, що є на тасьмах, відрегулювати їх
довжину (для чого треба зняти напівмаску) таким чином, щоб надіта напівмаска
щільно прилягала до обличчя; кінці носового затискача притиснути до носа.
Респіратори надягають за командою «Респіратор надіти»
або самостійно. Знявши респіратор, треба провести його дезактивацію: видалити
пил із зовнішньої частини напівмаски щіткою або витрусити, внутрішню поверхню
напівмаски протерти тампоном і просушити. Респіратор покласти в поліетиленовий
пакет і закрити його кільцем.
Респіратор ШБ-1
(«Пелюсток») широко застосовувався
під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АБС і надійно захищав
органи дихання від радіоактивного пилу. Це респіратор одноразового
користування, безрозмірний; фільтром у ньому є тканина Петрянова.
Фільтрувальні протигази призначені
для захисту органів дихання, очей, шкіри обличчя від
впливу OP, PP, БЗ і деяких СДОР, а також від різних шкідливих
домішок, що е в повітрі.
У системі цивільної оборони країни для захисту населення
використовуються такі фільтрувальні
протигази:
·
для дорослого
населення — ЦП-5, ЦП-5М, ЦП-7, ЦП-7В;
·
для дітей — ПДФ-Д,
ПДФ-Ш, ПДФ-2Д, ПДФ-2Ш, КЗД (камера захисна дитяча).
До складу комплекту цивільного
фільтрувального протигаза ЦП-5 входять два
основні елементи:
·
лицьова частина
ШМ-62У
·
фільтрувально-поглинальна
коробка ЦП-5.
Крім того, протигаз комплектується сумкою для
зберігання і перенесення та коробкою з плівками, що не запотівають.
Протигаз
ЦП-5
1
- фільтрувально-поглинальна коробка; 2 - лицьова
частина;
3 -
окулярний вузол;
4 -
клапанна коробка;
5 -
сумка для протигаза;
6 -
коробка з плівками, що не
запотівають;
б -
шолом-маска з мембранною коробкою, що
входить
у комплект (ЦП-5М)
Усередині фільтрувально-поглинальної
коробки ЦП-5 є
·
протиаерозольний
фільтр
·
шихта.
Лицьова частина ШМ-62У — шолом-маска,
виготовлена з натурального або синтетичного каучуку. У шолом-маску
вмонтовано окулярний вузол і клапанну коробку, яка має один клапан вдиху, два
— видиху і служить для розподілу потоків повітря. Плівки, що не запотівають,
виготовлені з целюлози і мають однобічне желатинове покриття, їх вставляють з
внутрішнього боку скелець протигаза желатиновим покриттям до очей і фіксують
затискними кільцями. Желатин рівномірно всотує конденсовану вологу, завдяки
чому зберігається прозорість плівки.
Протигаз ЦП-5М має шолом-маску ШМ-66МУ з переговорним
пристроєм мембранного типу і вирізи для вух.
Нині для захисту дорослого населення, у тому числі й
особового складу невоєнізованих формувань, дедалі більше використовується
новий цивільний протигаз ЦП-7 (мал. 146).
Цивільний протигаз ЦП-7 складається
з:
·
фільтрувально-поглинальної
коробки ЦП-7К,
·
лицьової частини ПЦП,
·
плівок, що не
запотівають,
·
захисного трикотажного
чохла ,
·
сумки.
Його маса :
·
без сумки — до 900 г,
·
маса
фільтрувально-поглинальної коробки ЦП-7К — 250 г,
·
маса лицьової
частини МЦП — 600 г.
Дихання через коробку ЦП-7К має менший опір, ніж через
коробку ЦП-5.
Цивільний
протигаз ЦП-7
·
1 - лицьова частина;
·
2 -
фільтрувально-поглинальна коробка;
·
3 - трикотажний
чохол;
·
4 - вузол
клапана вдиху;
·
5 - переговорний
пристрій (мембрана);
·
6 - вузол клапана
видиху;
·
7 - обтюратор;
·
8 - наголовник
(потилична пластина);
·
9 - лобова лямка;
·
10 - скроневі лямки;
·
11 - щічні лямки;
·
12 - пряжка;
·
13 - сумка
Закріплення
нового матеріалу.
Домашнє
завдання.
Підручник
«Захист Вітчизни» ст. 255-259. Конспект
Немає коментарів:
Дописати коментар